Artalk.cz

denní tisk 6. 4. 2017

V kulturním domě Petra Bezruče v Havířově se měla od května konat výstava fotografických aktů od Lucie Anny Přerovské. Na podnět ředitelky Městského kulturního střediska však byla zrušena. „Je tam třeba tlustá slečna vyfocená ve vaně nebo ve sprše. To přece nemůžeme vystavit v galerii, která je průchozí a kam mají přístup i děti,“ vyjádřil se pro Právo kurátor výstavy Zdeněk Heiser. Výstava údajně nezapadá do koncepce galerie, která je veřejně přístupná komukoliv.

V Galerii Rudolfinum bude vystavovat německý malíř Eberhard Havekost. „Vývoj jeho tvorby směřuje k redukci významů zobrazení, a tím ke stále větší převaze děl, jejichž jediným tématem je obraz sám o sobě – zdánlivě abstraktní, svým způsobem odcizený svému původnímu účelu zobrazovat realitu,“ říká kurátor výstavy Petr Nedoma. Více v deníku E15.

V sobotu bude v areálu Pragovky Kolben Open – den otevřených ateliérů desítek umělců v bývalých továrních prostorách. Ti si pochvalují přístup anglických majitelů, rodiny Salemů, kteří působí rovněž jako mecenáši umění. Primátorka Prahy Adriena Krnáčová by v jedné z budov areálu viděla kunsthalle, v jiné muzeum značky Praga. Více v článku Magdaleny Čechlovské v Hospodářských novinách.

V Pardubicích se několik kulturních institucí dohodlo na společném představení tvorby rodiny Vokolkových, kteří patřili mezi významné tiskaře, grafiky a malíře města Pardubic 20. století. „Dluhy se mají splácet a my jsme vůči rodině Vokolkových dluh měli. Až 27 let po revoluci vzdáváme hold rodině, která byla konfrontována s komunistickou totalitou a ve svých uměleckých vlohách velmi přistřihovaná na svých křídlech,“ řekl náměstek hejtmana a krajský radní pro kulturu Roman Línek pro regionální MfDnes.

S podmíněnými tresty odešli členové skupiny Ztohoven za vyvěšení červených trenýrek na Pražském hradě. Informují Události v kultuře na ČT art i většina celostátních deníků včetně bulvárních.

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *