Artalk.cz

denní tisk 28. 3. 2017

Jiří Machalický v kulturní rubrice Lidových novin přibližuje čtenářům tvorbu Josefa Bolfa u příležitosti výstavy jeho nových obrazů v Galerii Václava Špály. „Osobitý projev Josefa Bolfa svědčí o tom, že se lze k současným problémům přesvědčivě vyjádřit klasickými výrazovými prostředky. “ tvrdí Machalický.

Vlasta Hradilová láká v deníku Právo čtenáře do olomouckého Arcidiecézního muzea na výstavu V oplatce jsi všecek tajně. Výstava návštěvníkům přiblíží některé církevní rituály a představí umělecká i řemeslná díla vztahující se k tématu eucharistie. Výstava potrvá do 10. září.

Mladá fronta DNES přináší rozhovor Petra Marečka s malířem Tomášem Sejkorou. V krátkém interview se autor ptá především na Sejkorovy inspirativní zdroje a jak vnímá vlastní tvorbu. „Obrazy jsou pro mě vhledy-okny, spřažením jednotlivostí do ucelené estetické nebo intelektuální výpovědi.“ říká Sejkora.

Instalace Magdaleny Jetelové a Aj Wej-weje v NG je téma, které v médiích budí pozornost již několik týdnů. Další příspěvek do diskuze přináší v Lidových novinách Pavla Černochová, která se zaměřuje především na Magdalenu Jetelovou. „Tělo diváka se vstupem do prostoru výstavy stává součástí této autorčiny hry s vnímáním hmoty a prostoru. Umělkyně uděluje divákům lekci z pokory s přesností a přísností, která je jí vlastní.“

Galerie Benedikta Rejta v Lounech již tři roky čeká na rekonstrukci. Podle Miroslavy Strnadové z Mladé fronty DNES by se zahájení oprav měla dočkat letos; kdy začnou a kdy je naopak plánováno jejich ukončení, ale zatím není jasné. Velké problémy způsobuje především špatná kanalizace, průsaky vody a poškozené nosné sloupy.