Artalk.cz

denní tisk 17. 3. 2017

Magdalena Čechlovská v kulturní rubrice Hospodářských novin informuje o zahájení výstavy děl Magdaleny Jetelové ve Veletržním paláci. Zaměřuje se především na novou laserovou instalaci, kterou Jetelová označuje jako „bičování krajiny“. Článek se dále zabývá možností vytvoření archivu Magdaleny Jetelové v NG.

Jan Šída v deníku Právo zve čtenáře na výstavu Příbeh dne(s) v Galerii moderního umění v Hradci Králové. Výstava se skládá z děl umělců střední generace a nese se ve znamení propojování klasických figur a „svébytných kulis“ ve snaze získat individuální výpověď. „Možná není daleko doba, kdy bude pro výtvarníka mnohem zajímavější vystavovat ve městě na zdi než v prestižní galerii.“ uvažuje autor.

V novém vydání časopisu Světlo vzpomíná Petr Žák na loňskou výstavu Tvář, příběh zatracení a touha znovunalézání, uskutečněnou v rámci Smetanovy výtvarné Litomyšle. V článku vysvětluje, jaké nasvícení ústředního bodu výstavy, Madony z Osíka, bylo vzhledem ke koncepci výstavy zvoleno a jak může vhodně zvolené světlo prospět prezentaci uměleckého díla.

Lenka Lindaurová v Hospodářských novinách reaguje článkem Konečně v otevřeném světě na současné velké výstavní projekty Národní galerie a včerejší Grand Opening. Vyzdvihuje snahu NG nabídnout apelativní umění a také navazování nových spoluprácí, které pomáhají velké projekty uskutečnit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *