Artalk.cz

denní tisk 14. 3. 2017

Deník Právo upozorňuje na již zahájenou výstavu v olomouckém Muzeu umění Okamžité chrámy – Reflexe archetypů a rituálů v českém akčním a konceptuálním umění. Výstava získala svůj název podle jednoho z počinů Milana Knížáka, jehož akční tvorbě je zároveň věnovaná celá úvodní pasáž. Výstava potrvá do 11. června.

Michal Poláček v Mladé frontě DNES zve čtenáře na výstavu fotografií Jaromíra Palase Dobrý člověk ještě žije?. Tento cyklus vznikal více než 30 let a do 14. dubna bude vystaven v přízemí cyrilometodějské teologické fakulty v Olomouci.

Výstava s prostým názvem Josef Lada bude dnes zahájena v opavském Domě umění, informuje Aleš Honus v deníku Právo. Rozsáhlá výstava, zahrnující stovky Ladových obrazů ze všech tvůrčích období, připomíná letošní výročí 130 let od narození a 60 let od úmrtí tohoto umělce.

Právo dále upozorňuje, že 13. 3. byla zahájena rekonstrukce budovy Státní opery. V rámci rekonstrukce budou nejen renovovány technické prvky jako elektroinstalace nebo jevištní technologie, ale i estetické prvky – do hlediště budou instalovány nové sedačky, které budou vycházet z původní podoby interiéru, a výzdoba hlediště projde restaurátorskými pracemi.

Oblastní galerie v Liberci vystavuje díla českých představitelů lettrismu, informuje Michael Polák pro deník Právo. Většina vystavených děl spadá do období 60. let minulého století, vyskytují se mezi nimi ale i díla Dalibora Chatrného z 90. let. „Chceme tím ukázat, že písmo v obraze je stále aktuální.“ uvedla kurátorka výstavy Markéta Kroupová.