Artalk.cz

denní tisk 9. 3. 2017

Od 10. března začíná ve Valdštejnské jízdárně výstava Františka Skály. Akce má dle Richarda Cortéze, který se jí věnuje na stránkách Lidových novin, mizivou propagaci. Přesto se jedná o vynikající počin, jenž nepochybně stojí za to navštívit. „František Skála se vyhýbá srovnávání s minulostí. Tvrdí, že současná výstava je koncipována zcela čerstvě bez návaznosti na předchozí a stejně by měla být i vnímána.“

V pražské Galerii U Betlémské kaple vystavuje Margita Titlová Ylovsky práce z 80. a počátku 90. let pod názvem O čem víme. „Hledání jiné řeči, kterým se tvůrkyně zaklíná, předpokládá vklad vlastní kreativity. A i když riskuje nepochopení, nebojí se sama za sebe překračovat běžně přijímané hranice normality,“ hodnotí Jan Šída v Právu.

V regionálním Právu vyšel článek shrnující současnou situaci zámku v Moravském Krumlově. Rozsáhlý renesanční areál loni koupilo město, které připravilo projekt pro celkovou rekonstrukci jeho většiny. Finance v řádech milionů eur by město rádo získalo z evropských dotací. Už teď je jisté, že v již opravených prostorách po Slovanské epopeji bude výstava moderního umění na Moravě, kterou chystá Muzeum Kampa spolu s Moravskou galerií v Brně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *