Artalk.cz

denní tisk 7. 3. 2017

Program vzducholodi Gulliver umístěné na střeše DOXu přibližuje Judita Matyášová v Lidových novinách. Nové prostory má jako kurátorka na starosti Michaela Šilpochová. Program, zaměřený především na naši i světovou literaturu, začne 15. března setkáním s vlámským spisovatelem Dimitrim Verhulstem. Literární program bude provázán s výstavami v samotné galerii, kde bude prezentováno téma stáří a stárnutí. Místo si v novém prostoru najdou i fotografické výstavy.

V Galerii Vi per v Praze probíhá výstava Šumperák věnující se na příkladech obsáhlé fotodokumentace Tomáše Pospěcha legendárnímu typovému rodinnému domu. O výstavě píše Magdalena Čechlovská v Hospodářských novinách: „Přehlídka se ptá po původnosti. V širších souvislostech uvažuje o originalitě a odvozenosti v architektuře – shodné znaky, které šumperák trochu absurdně vykazuje s Niemeyerovým brazilským domem.“

Krajinář Jiří Tichý vystavuje Imprese II v Rabasově galerii v Rakovníku. „Na rozměrných plátnech autor představuje krajiny, jejichž předností je fascinující hloubka vytvořená mistrovským zacházením s barvami,“ píše v Lidových novinách Blanka Frajerová. Tichý se netají inspirací v díle Václava Radimského, českého impresionisty tvořícího na přelomu 19./20. století.

Příloha MfDnes Auto DNES se obsáhle věnuje českému trhu s uměním. Jan Skřivánek představuje nejprodávanější umělce dle J&T Banka Art Indexu stejně jako rekordní aukční rok 2016.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *