Artalk.cz

denní tisk 1. 3. 2017

Regionální Právo informuje o zahájení nové výstavy Nedělní korzo na brněnském Špilberku. Výstava pořádaná Muzeem města Brna představí historii korza od 18. století do současnosti. K vidění budou dobové fotografie a předměty. Výstava potrvá do 21. května.

Ondřej Kamenický se v článku Klid před bouří v časopise A2 zabývá uměleckým aktivismem v Hongkongu. Na příkladech filmové tvorby, galerijního prostoru a performance dokládá, jak se Hongkonžané vyrovnávají s rostoucím tlakem Číny na jejich politickou a kulturní autonomii.

V dalším článku z časopisu A2, Vzduchoprázdno, se Marek Pokorný kriticky vyjadřuje k nedostatečné výstavní prezentaci českých umělců střední generace. Podtitul článku „Připravme umělce na smrt nezájmem“ shrnuje z hlediska zájmu nepříznivou situaci, se kterou se potýkají umělci ve věku od 40 do 50 let.

Nové vydání časopisu A2 dále přináší rozhovor Davida Kořínka s Federicem Díazem. Rozhovor nese název Vidění stroje a je zaměřený především na instalaci BIG LIGHT, na vyjasnění pojmů a symboliky tohoto projektu.

Mladá fronta DNES, Právo a Hospodářské noviny přinášejí informaci, že v muzejní knihovně v Ústí nad Labem bude vystavena kopie Ďáblovy bible. Její vystavení je součástí širšího výstavního plánu letošní sezóny, který je zaměřen na ústecký region v období středověku. Ďáblova bible bude vystavena do 29. března.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *