Artalk.cz

denní tisk 21. 2. 2017

Studenti ateliéru módní tvorby na UMPRUM uspěli na prestižní mezinárodní přehlídce International Fashion Showcase, která se konala v rámci londýnského Fashion Weeku. Práce prezentované v Českém centru Londýn získaly zvláštní ocenění poroty za mimořádnou celkovou prezentaci. Více informací naleznete v Právu nebo na novinkách.cz.

V deníku E15 se věnují trhu s českým uměním. Zmiňují žebříček nejvýznamnějších českých umělců a umělkyň J&T Banka Index, v jehož čele se už po čtyři roky drží Jiří Kovanda následovaný Evou Koťátkovou, která má našlápnuto na vedení příští rok. Index se počítá z účasti na výstavách, přehlídkách a veletrzích a tím pádem zájmu sběratelů. Další články nabízí detailnější pohled na český umělecký trh a rozhovor se sběratelem Patrikem Chovancem.

V Galerii Josefa Sudka jsou prezentována díla Sonji Bullatyové a jejího učitele – Josefa Sudka. Judita Matyášová se na stránkách Hospodářských novin věnuje především životním osudům židovské fotografky žijící od konce 40. let v New Yorku. Zde založila ateliér a propagovala tvorbu svého učitele – uspořádala zde první zahraniční výstavu a napsala jeho monografii v angličtině.

Další fotografickou výstavu připomíná Jan Šída v Právu – Karel Kuklík vystavuje při příležitosti životního jubilea v pražském Domě fotografie. Kurátorka Pavlína Vogelová prezentuje rovněž díla jeho současníků a přátel – například Evy Kmentové.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *