Artalk.cz

10. 2. 2017 / Projekce dokumentárního filmu Tony Conrad: Completely in the Present

Projekce dokumentárního filmu Tony Conrad: Completely in the Present / PRAHA/Fórum pro architekturu a média / Brno / 10. 2. 2017 v 19h

-COMPLETELY IN THE PRESENT_poster_1k

Zveme Vás na exkluzivní projekci dokumentárního filmu s názvem Tony Conrad: Completely in the Present, která se uskuteční za účasti producenta Paula Williamse v pátek 10.2. 2017 v 19.00 v kulturním prostoru PRAHA, Husova 18, Brno.

Exkluzivní projekce dokumentárního filmu TONY CONRAD: COMPLETELY IN THE PRESENT za účasti producenta Paula Williamse (NY), který jej představí. Autorem snímku je Tyler Hubby.

Akce vzniká díky spolupráci s The Agosto Fundation. Film vznikal přes 20 let a představuje první komplexní portrét radikálního amerického umělce Tony Conrada, který se bohužel jeho loňské premiéry v New Yorku nedožil.

Anthony Schmalz „Tony“ Conrad (1940-2016) – mezioborový umělec patřil mezi největší osobnosti experimentální hudby, filmu, performance a videa druhé poloviny 20. století. Conrad vystudoval matematiku na Harvardu a hudbu v Berkeley, počátkem šedesátých let se v New Yorku setkal s Johnem Cagem, byl ovlivněn hudbou a myšlenkami Stockhausena a setkal se s členy skupiny Fluxus. Hrál na kytaru ve skupině Primitives, z níž vznikla kapela Velvet Underground. S La Monte Youngem, Marian Zazeelou, Johnem Calem a Angusem MacLisem založil skupinu Dream Syndicate, nebo Theatre Of Eternal Music – jeden z mnoha důsledných pokusů o radikální revizi evropské hudby a umění vůbec. Je čelným představitelem amerického strukturálního filmu (Flicker Film) a jedním z pionýrů ve využití počítačů v umění. Společně s Woodym a Steinou Vasulkou, Paulem Sharitzem, Hollisem Framptonem a Peterem Weiblem v 70. letech začal působit v Buffalo University na katedře, kde se tito umělci věnovali experimentálnímu filmu, videoartu a umění nových médií.

burning-bridges.com

tonyconradmovie.com

* press notes

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *