Artalk.cz

TZ: TRIKADELIA aneb Tři strany jedné mince a Mr. Tomka

Jakub Geltner, Jan Gemrot, Jaroslava Kadlecová, David Možný, Jan Šrámek a Veronika Vlková: TRIKADELIA aneb Tři strany jedné mince / Mr. Tomka: Obrazy odjinud / Experimentální prostor NoD / Praha / 11. 1. – 10. 2. 2017

jangeltnervelkyplan60x60cm

V Galerii NoD se po Novém roce setkají umělci nad tématem různých dimenzí realit

Galerie NoD zahajuje rok 2017 skupinovou výstavou s názvem TRIKADELIA aneb Tři strany jedné mince, která se zaobírá tématem různých dimenzí realit. V galerii Video NoD se představí Jan Vyčichlo aka Mr. Tomka s 360 stupňovou projekcí fotografií z Bali a Vietnamu.

Vernisáže výstav se uskuteční ve středu 11. 1. 2017 v 19 h v Galerii NoD, Dlouhá 33.

TRIKADELIA aneb Tři strany jedné mince
Vystavující umělci: Jakub Geltner, Jan Gemrot, Jaroslava Kadlecová, David Možný, Jan Šrámek a Veronika Vlková
Kurátorka: Veronika Zajačiková, architekt výstavy: Miloš Marek

Civilizace si za staletí vybudovala uměle vytvořený svět, který žije svým vlastním životem a samospádem paralelně s přírodními cykly. Jak je to v případě lidské společnosti, která je označována termínem kultura a jak je to s vnímáním světa z pohledu jedince? Autoři ve svém díle nejenže realitu popisují, karikují, parodují či jinak modelují, ale také se snaží s ní splynout. Nachází jiné dimenze, skrytá místa i principy, systémy a řády.
Kolektivní výstava se zabývá polohami vnímání světa s důrazem na vizuálně vnímanou skutečnost pod vlivem mentálních pochodů v hlavě člověka, a to v základě ze tří úhlů pohledu jakými je: běžně chápaná realita, jsoucno (vytržení z reality, satori) či moment odvlastnění (poblouznění a snění). Téma výstavy se váže také k odkazu tzv. posvátné geometrie a obrazci metatronovy kostky, která je základním vzorcem přírodních jevů a energií. Jaký by byl vzorec pro život v současné technologicky vyspělé společnosti?

mr-tomka_obrazyodjinud

Mr. Tomka: Obrazy odjinud (Vietnam a Bali)
Support: Barbora Trnková, Gabriela Procházka
Kurátorka: Veronika Zajačiková

Projekt pro galerii Video NoD přenese diváka skrze velkoformátové projekce do exotického prostředí Vietnamu a Bali. Romantická vidina pozemského ráje se rozplývá při setkání s autentickými záběry filmařsky zpracovaného materiálu z cest po lákavých destinacích. Jan Vyčichlo vystudoval Audiovizuální tvorbu Fakulty multimediálních komunikací na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. Specializuje se na kameru, střihovou a zvukovou kompozici.
Obě výstavy potrvají do 10. 2. 2017, otvírací doba galerie je pondělí – pátek: 10 – 22h, sobota – neděle: 14 – 22h.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *