Artalk.cz

denní tisk 16. 12. 2016

Pro páteční deník E15 připravil Pavel Otto rozhovor s historičkou umění a soudní znalkyní Reou Michalovou. Hovořilo se zejména o obchodu s uměním, ve kterém se objevuje stále více padělků především autorů české moderny: „Nemusí se ale jednat jen o položky v řádu milionů korun. Vidím určitou tendenci v tom, že se dnes často padělají i práce na papíře v nižších cenových relacích. Také se setkávám s falzifikáty děl autorů, o které dříve nebyl takový zájem.“ Dále se rozhovor zaměřuje na nedávno vydanou monografii Karla Teigeho, kterou Michalová napsala.

Severočeská galerie výtvarných umění v Litoměřicích představuje průřez tvorbou Kamila Lhotáka, přičemž vystavuje celou řadu doposud neznámých nebo zřídka prezentovaných děl ze soukromých sbírek: „A pak najednou spatříte plátno Muž zbavený tíže a užasnete. Ten obraz z roku 1942, z jednoho z Lhotákových vrcholných a plodných období, se skrývá v soukromé sbírce. Nebýt současné výstavy v Severočeské galerii výtvarných umění v Litoměřicích, v životě byste ho možná neměli šanci vidět,“ píše Naďa Klevisová v magazínu ego! Hospodářských novin.

Magdalena Čechlovská píše na stránkách Hospodářských novin o výstavě fotografií Juergena Tellera v Galerii Rudolfinum. „Teller je především vyhledávaným magazínovým a reklamním fotografem. Teprve jeho bizarní, záměrně amatérský rukopis a zřetelný odstup od světa showbyznysu z něj ex post dělá také umělce k vystavování.“ K vidění jsou prakticky všechna jeho ikonická díla.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *