Artalk.cz

19. a 20. 10. 2016 / Ethel Baraona Pohl: The Book of the Now

Ethel Baraona Pohl / The Book of the Now / Galerie VIPER / Praha / 19. 10. 2016 v 17h / PRAHA/Fórum pro architekturu a média / Brno / 20. 10. 2016 v 18h

visiting-editors-serie

Přednáška o jiných modelech publikování v architektuře

ETHEL BARAONA POHL (dpr-barcelona): THE BOOK OF THE NOW

Zveme Vás na přednášku Ethel Baraona Pohl: The Book of the Now, první z naší série Visiting Editors ve středu 19.10. v 17.00 v Praze (Galerie VIPER, Vítkova 2, v Praha 8) a ve čtvrtek 20. 10. v 17.00 v Brně (PRAHA Fórum pro architekturu a média, Husova 18, Brno).

Visiting Editors je sérií přednášek, diskusí a čtení o jiných modelech publikování v architektuře.

Kurátorka projektu: Maria Topolčanská / Fake Cities True Stories.

Organizují: PRAHA / Fórum pro architekturu a média a VIPER.

http://prahavbrne.cz/, http://www.vipergallery.org/akce/23

Přednáškovou sérii doprovází pop-up čítárna s kurátorským výběrem současných editorských projektů lokálních scén.

The Book of the Now je zkoumáním mnohých významů slova „publikování“ a konceptem, který se vztahuje k „aktu zveřejňování“ v architektuře.

Ethel Baraona Pohl je kritička, autorka a kurátorka. Spolu s Césarem Reyesem založila a vede nezávislé výzkumné studio a vydavatelství dpr-barcelona zaměřené na architekturu, politickou teorii a sociální prostředí.

DPR-barcelona je architektonické výzkumné studio založené v Barceloně. Sleduje tři hlavní linie práce: publikování, kritiku a kurátorování. Zkoumají to, jak architektura jako disciplína vzájemně působí v průniku s politikou, technologiemi, ekonomií a sociálními tématy. Jejich publikace, digitální i tištěné, přesahují hranice konvenčních knih a směřují k pravděpodobným architektonickým titulům budoucnosti, hledající limity mezi tištěným materiálem a novými médii, transformujíce tak tradiční vydavatelskou praxi (jak ji známe) v živou výměnu vědomostí. V jejich síti se propojuje několik publikací a aktérů architektury a teorie. (http://www.dpr-barcelona.com/)

-přednáška bude vedena v angličtině-

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *