Artalk.cz

denní tisk 12. 9. 2016

Týdeník Rozhlas upozornil na zahájení výstavy Celník Rousseau: Malířův ztracený ráj, kterou hostí Národní galerie v paláci Kinských. „Cílem výstavy je představit celou paletu Celníkova díla v kontextu tvorby těch, kteří rozpoznali jeho talent, obdivovali ho, byli jeho přáteli nebo se jím inspirovali. Za pozornost budou rozhodně stát třeba portrét Fridy Kahlo nebo krajiny Paula Signaca a George Seurata,“ cituje časopis kurátorku výstavy Kristýnu Brožovou.

Časopis Reportér připomněl sedmdesáté narozeniny fotografa Jindřicha Štreita. „Taková situace se občas stane každému. Setkáme se s člověkem, který pracuje mnohem víc než my, má plný diář, spoustu dalších plánů, a ačkoli by měl teoreticky padat únavou, vypadá nadšeně. Člověk tohoto typu by nám mohl zadělat na komplex, ale pokud právě slaví sedmdesátiny, nutně pocítíme jinou emoci: obdiv.“

Jihočeské vydání Mf Dnes informuje o ohlasech, které vyvolává instalace architekta Jana Šépky zakrývající Samsonovu kašnu v Českých Budějovicích. Po zahájení výstavy se architektovi ozvala řada lidí, kterým se projekt nelíbil, že po návštěvě Domu umění a pohledu na kašnu z jiné perspektivy změnili názor.

Josef Chuhma se ve svém pořadu na Čt art zaměřil na umělce Jiřího Davida, který oslavil šedesáté narozeniny. O výrazné postavě současného českého umění diskutovali Hana Sládková a Michal Novotný.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *