Artalk.cz

denní tisk 5. 9. 2016

V kulturní rubrice Respektu vyšel článek Jana H. Vitvara věnující se výstavě Ve stínu mauzolea – ve třech vitrínách v pražské pasáži mezi Štěpánskou a Ve Smečkách působící Galerie Ferdinanda Baumanna vystavuje Jarmilu Mitríkovou a Dávida Demjanoviče. Ve své práci reflektují konec Karlin Studios, kde měli ateliér. „Sochy i čerstvě vypalované překližky se plní (…) odkazy k neidentifikovatelnému zlu než k nedávné i současné realitě.“

V Hospodářských novinách se Naďa Klevisová obsáhle věnuje britskému trhu s uměním, který je druhým největším na světě. Strach, zda si toto postavení země udrží vyvolává plánovaný brexit. Po vystoupení z EU se očekává nárůst zdanění obchodu s uměním, což se odrazí na aukcích v celé unii včetně Česka.

V Událostech v kultuře připomněli projekt Kateřiny Šedé, ve kterém „přestěhovala“ moravské Bedřichovice do Londýna a naopak. Součástí vysílání je rovněž rozhovor s umělkyní pracující na průvodci po brněnském „Bronxu“, tedy sociálně vyloučené lokalitě v okolí Cejlu.

V Galerii Českého centra v pražské Rytířské ulici vystavují svoji volnou tvorbu studenti ateliéru skla Fakulty umění a designu UJEP. Více v Mozaice ČRo Vltava.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *