Artalk.cz

TZ: Praha ožije uměním a designem. Do ulic se vrací Czech Design Week

Praha ožije uměním a designem. Do ulic se vrací Czech Design Week / Praha / 7. – 13. 11. 2016

cdw_listopad

Praha ožije uměním a designem. Do ulic se vrací Czech Design Week

Podzim je v Praze již tradičně spjat s uměním, designem a módou. Nejinak tomu bude i letos. Od 7. do 13. listopadu proběhne na několika místech české metropole druhý ročník umělecké přehlídky designu pod značkou Czech Design Week. Letos je akce zaštítěna jmény skutečně výjimečných osobností. Mezi kurátory akce jsou například zakladatelka veletrhů umění Prague Photo a Art Prague Iva Nesvadbová, majitel progresivní pražské galerie The Chemistry Gallery Petr Hájek, úspěšný designer a držitel ceny Red Dot Petr Novague nebo majitel modelingové agentury Czechoslovak Models Václav Dejčmar.

Seznam jmen zaštiťujících projekt doplňují designéři Cyril Dundera, Vladimír Staněk, Mikuláš Zipper nebo již kultovní postava pražského výtvarného světa Martin Fryč. „Letošní ročník bude skutečně přelomový. Czech Design Week jsme připravovali s těmi nejlepšími v oboru a já věřím, že se nám podařilo vdechnout život něčemu, co tu ještě nebylo a co návštěvníci ocení. Příslibem opravdové kvality je i zapojení zahraničních hvězd ze světa umění a designu, o němž jednáme s našimi partnerskými design weeky z dalších evropských měst,“ uvedl k akci Lukáš Pipek, zakladatel a ředitel Czech Design Week.

Akce se odehraje na několika lokacích v Praze. Konkrétní místa budou divákům odhalována postupně, přičemž hlavním prostorem přehlídky bude Kafkům dům na Praze 1. Mezi další místa patří například prostory starého divadla na Národní třídě. Zde se po více než 20 letech milovníkům designu a módy otevře podzemí, aby zde proběhla Fashion Night – unikátní přehlídka nezávislé módy. Konkrétní místo bude odhaleno těsně před akcí.

„Umění a design, to je sice současnost a budoucnost, ale i to, co nám zanechali naši předkové. Proto chceme pracovat také s architekturou a nabídnout návštěvníkům zážitky jak ze zcela nových míst, tak z prostor, která byla dlouhou dobu veřejnosti nepřístupná,“ doplnil Lukáš Pipek.

Designeři mohou podávat své přihlášky až do 15. září. Vybraní umělci získají možnost vystavovat a prodávat své umění v Kafkově domě i šanci pokračovat na týdny designu do dalších evropských metropolí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *