Artalk.cz

denní tisk 4. 5. 2016

Peter Kováč napsal pro Právo recenzi výstavy Jiřího Anderleho v pražské Galerii Hollar. Vystavena jsou díla z jeho nejvýznamnější tvůrčí etapy – tedy z 60. – 80. let. „Bilance toho nejlepšího, co v grafice vytvořil, je nejen oslavou fantazie a kreativity, ale také zrcadlem života a smrti, nadějí a obav, lidských tužeb a snů. Prostřednictvím Anderleho vizí lze modernost definovat jako osobitou výtvarnou sebereflexi světa. A umění s velkým U zaručuje v tomto ohledu jeho nadčasovost.“

Východočeská galerie v Pardubicích připravila retrospektivu Kurta Gebauera. Jeho monumentální práce ve veřejném prostoru jsou prezentovány reprodukcemi, výstava proto musí sázet na prozatím ne zcela známé umělcovy obrazy nebo fotografie. Pod slovní hříčkou Kurtichy, odkazující na Miroslava Tichého, vystavuje koláže tajně focených žen. „Pokud je divák sleduje bez autorova vysvětlení, neobjeví v nich mnoho přitažlivého,“ píše Ivan Hartman v Hospodářských novinách.

Události v kultuře na ČT Art představují novou výstavu Galerie hlavního města Prahy: v Městské knihovně začala Neklidná figura prezentující české sochařství přelomu 19. a 20. století.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *