Artalk.cz

denní tisk 2. 5. 2016

V rubrice Místa, kde se setkáváme v Respektu představili komunitní centrum W7 Wurmova 7 v Olomouci. Letos lidé z W7 podruhé uskutečnili procházku po nezávislých galeriích města. Tentokrát se výstavy zaměřily na ostravské umělce. Akce byla ukončena právě ve W7, kde sídlí například Divadlo na Cucky – letos zde byla prezentována tvorba Jiřího Sedláka a Jiřího Surůvky.

Galerie hlavního města Prahy představuje dílo Mikuláše Rachlíka, Vladivoje Kotyzy a Jana Jedličky. Výstava nazvaná Pražský fantastický realismus se věnuje pracím tří umělců, kteří studovali na AVU a v 60. letech tvořili ojediněle fantaskní díla. „Technologická budoucnost se tu volně prolíná s korodujícími relikty minulosti i orwellovskými vizemi odlidštěné současnosti. To vše ale mladí malíři postihovali stylem poučeným od starých mistrů, nad nímž by zřejmě vyznavači druhé vlny avantgardy ohrnuli nos,“ píše Ivan Adamovič v E15.

Událostech v kultuře na ČT Art se věnovali například nové stálé expozici v Alšově jihočeské galerii v Hluboké nad Vltavou nebo dílu Olbrama Zoubka, které představuje Městská galerie v Litomyšli.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *