Artalk.cz

denní tisk 26. 4. 2016

Hospodářské noviny stručně informují o návratu Damiena Hirsta ke galeristovi Larrymu Gagosianovi. Umělec s ním měl v roce 2008 roztržku, která ukončila dlouholetou spolupráci. Gagosian Gallery bude Hirsta zastupovat na letošním veletrhu Frieze v New Yorku.

Právo upozorňuje na druhý ročník festivalu Zlín Design Week, jehož součástí je soutěž pro mladé designéry do třiceti let Talent Designu 2016. „Na různých místech po městě jsou navíc vytvořeny venkovní instalace, které se snaží zapojit veřejnost a nutí ji zamyslet se nad hodnotami, které jsou důležitější než prachy,“ řekla o festivalu jedna z organizátorek Markéta Daňková.

Jan Šída v Právu zhodnotil výstavu Simply Nude fotografky Gabriely Ksandr, kterou hostí pražská Nikon Photo Gallery. Výstava podle něj „ukazuje originální pojetí fotografických aktů. V době, kdy je nahoty všude až příliš, je obtížné touto uměleckou disciplínou někoho zaujmout…“

Události v kultuře na Čt art se věnovaly výstavě sbírky kresby Arcidiecézního muzea v Olomouci nazvané Uhlem, štětcem, skalpelem.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *