Artalk.cz

denní tisk 22. 4. 2016

Peter Kováč pro Právo vyzpovídal Marcela Fišera, ředitele GAVU Cheb, která nedávno otevřela stálou expozici designu 60. – 80. let minulého století – Retromuseum. „Zvolili jsme řešení, kdy stálá expozice je koncipována jako trvalá. Budeme měnit jen jednotlivé předměty, například kvůli nutnosti vrátit některé zápůjčky nebo proto, že kvůli světlu mohou textilie či papírové předměty dlouhodobou prezentací trpět.“ Nová expozice patří mezi taháky muzea, týdně ji navštíví zhruba 600 lidí.

Článek o fotografickém veletrhu Prague Photo napsala pro Lidové noviny Kateřina Mrázková. Mezi nejzajímavější práce patří fotografie Dity Pepe nebo Terezy z Davle, jinak se přehlídka stále spíše hledá: „Navzdory všem zajímavým fotografiím, které jsou v Kafkově domě k vidění, se ukazuje, že česká tradice fotografického veletrhu není dlouhá. Prague Photo stojí a padá se svým ambivalentním vztahem k umění. Teprve další ročníky ukážou, zda se organizátorům podaří objevit zajímavou tržní hodnotu také v alternativní tvorbě, která tu letos spíše chybí.“

Konfrontace Petra Fischera na ČT Art zkoumala aktivistické umění. Hosty byly Martina Malinová z Autonomního centra Klinika a Tamara Moyzes.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *