Artalk.cz

denní tisk 11. 4. 2016

Víkendová Čajovna na ČRo Vltava hostila teoretičku Barboru Špičákovou a architektku Janu Moravcovou, které vedou nové pražské galerie zaměřené na architekturu. Prvně jmenovaná stojí za galerií Viper, která funguje od března v pražském Karlíně a právě hostí výstavu Místo monumentu. Jana Moravcová připravuje výstavní prostor Norma-a, který se otevře v červnu.

Zdeněk Brdek v jihočeské Mf Dnes zhodnotil výstavu Zbyňka Sekala, jež probíhá v AJG. „Hlubocká Sekalova výstava, jež měla premiéru v Olomouci, je nevelkou, ale dost hutnou přehlídkou, jíž by prospěl větší výstavní prostor. Návštěvník je koncentrací vystavených děl poněkud zahlcen a musí neustále dávat pozor, aby do některého z nich nenarazil. Ale možná jde o záměr přiblížit atmosféru umělcova ateliéru, kde podle fotografií nebylo pro samé umělecké artefakty kam šlápnout.“

Hospodářské noviny upozornily na publikaci Sedm let K. O. V., v níž je představena generace designérů, které na VŠUP vedla Eva Eisler. Designu se věnuje i Respekt, který připravil článek o tvorbě Liběny Rochové, čerstvé držitelky ceny Czech Grand Design.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *