Artalk.cz

denní tisk 12. 3. 2016

„Dětské hry, které mají k nevinnosti daleko, ale i útěky ze vztahů, které měly už dávno skončit. To jsou témata na výstavě fotografické skupiny Fotoforever v galerii Flexaret v Brně,“ píše Judita Matyášová v Lidovkách. V článku je podrobněji představeno několik z vystavujících.

Severočeská MfDnes informuje o personální změně na ústecké pedagogické fakultě, katedře výtvarné kultury. Pozici nedávno zesnulého Aleše Veselého nastoupí Vladimír Franz. „„Chtěl bych, aby studenti zjistili, že na světě je spousta hezkých věcí, aby je některé chytily a oni se jimi zabývali. Chtěl bych přispět k rozšiřování jejich vnitřní svobody,“ řekl Franz pro deník.

Vedení Prahy 7 zavedla novou marketingovou značku Art District 7, která má podpořit rozvíjející se uměleckou tvorbu ve čtvrti. V Holešovicích je nejen Veletržní palác NG, DOX nebo Národní technické muzeum, ale i prostor Jatka78. Radnice se bude nově snažit všechny instituce propagovat a spojovat. Článek MfDnes se věnuje i dalším pražským čtvrtím a jejich kulturnímu zázemí.

Peter Kováč v Právu tvrdí, že „kdyby takový poklad vlastnilo Metropolitní muzeum v New Yorku, byla by gotická Madona z Veveří stejně slavná jako Mona Lisa v pařížském Louvru.“ Uvozuje tam článek věnující se deskovému obrazu Madony z Veveří, který vyvolává pozornost především soudním sporem a přesunem do brněnského Diecézního muzea.

Události v kultuře na ČT Art odvysílaly reportáž o výstavě Maxima Velčovského v Moravské galerii v Brně. Dalším tématem pořadu je výstava malby 19. století v olomouckém Muzeu umění.

Hostem Mozaiky ČRo Vltava byl kurátor GASKu Richard Drury. Tématem pořadu byl zejména letošní výstavní plán, který nabídne například výstavu Pavla Brázdy nebo tvorbu pro děti od bratří Čapků.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *