Artalk.cz

denní tisk 22. 2. 2016

Jan H. Vitvar v Respektu komentuje plány Prahy vystavovat Muchovu Slovanskou Epopej po světě. Plátna, o které se město soudilo s Moravským Krumlovem, odkázal Mucha Praze proto, aby zde pro ně vznikl speciální pavilon. Díla spojující slovanskou mytologii a vzájemnost tak měla být co nejblíže všem Čechům. Praha však uvidentně neví, co si s díly, které byly doposud vystaveny v pronajatých prostorách NG, počít. „Pokud totiž město dar přijalo a ještě na počátku nového tisíciletí bylo schopné se o něj s jiným městem přetahovat, mělo by dodržet, co kdysi malíři slíbilo.“

Muzeum moderního umění v Olomouci se rekonstruuje. Velké opravy střech, výkladců nebo fasád skončí na podzim, kdy se muzeum znovuotevře při 100. výročí současné podoby objektu. Olomoucké Muzeum umění má v plánu rekonstrukci kina Central a mrtvý není ani projekt Středoevropského fóra, jehož financování by se mělo vyřešit ještě letos. Více v regionálním středomoravském Právu.

Mozaika na Čro Vltava představuje výstavu Duše peněz, která právě probíhá v pražském DOXu. Projekt tematizuje moc a funkci peněž v dnešním světě a způsoby, jak se s němi vyrovnávají umělci.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *