Artalk.cz

denní tisk 19. 2. 2016

Tématem Konfrontací Petra Fischera byly pomníky ve veřejném prostoru. O jejich současné podobě a praxi veřejných soutěží Fischer diskutoval se sochaři Jaroslavem Rónou a Jakubem Samohejlem.

Petr Fischer také napsal pro Hospodářské noviny komentář k situaci, kdy Národní galerie otálí s vydáním Madony z Veveří církvi. „Těžko hodnotit, zda soud rozhodl dobře, zmatečně, nebo špatně, na to by se měl podívat právě Nejvyšší soud, bez všech emotivních souvislostí, které to vyvolává mezi občany (ti byli ze tří čtvrtin proti zákonu o církevních restitucích) či v Národní galerii. Státní instituce by ale měla jít v dodržování zákona – jakkoliv se jí výsledek nelíbí – příkladem, protože pak lze jen těžko očekávat úctu k zákonu a právní proceduře od občanů…“

Jiří Machalický v HN upozorňuje na výstavu Vladislava Mirvalda v Lounech. Komorní výstava obrazů a kreseb ze soukromých sbírek je podle něj dobře uspořádaná a představuje sevřený celek. Magdalena Čechlovská v HN stručně popsala výstavy Františka Kupky a Karla Malicha v Museu Kampa.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *