Artalk.cz

denní tisk 16. 1. 2016

Sobotní Události v kultuře na ČT art informují o odhalení sousoší na Alšově nábřeží, jež upomíná na upálení Jana Palacha. Dílu, jehož autorem je John Hejduk, se věnuje rovněž Zdeněk Lukeš na stránkách Lidových novin. „Nestává se dnes často, aby Praha získala unikátní dílo světově proslulého umělce. O to víc zaráží, neumí-li se k němu chovat s potřebným respektem: donekonečna odkládaného odhalení svých plastik v české metropoli se John Quentin Hejduk už bohužel nedožil.“

Jiří Sozanský představuje v Událostech v kultuře knihu „1969: Rok zlomu“. Publikace je věnována jeho osobní a umělecké reflexi činu Jana Palacha.

Mf DNES informují o ukončení architektonické soutěže na podobu muzea Jana Palacha. Památník by měl vzniknout v patrovém domě ve Všetatech na Mělnicku, kde Palach žil. Do soutěže bylo zasláno 31 návrhů, ten vítězný vybere porota do konce února.

Večerním hostem Radiožurnálu byl malíř a grafik Jaroslav Valečka, který hovoří o své monografii a aktuální výstavě Stíny Sudet. Pořad Mozaika na ČRo Vltava představuje výstavu Patrika Kriššáka v Galerii Jelení.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *