Artalk.cz

denní tisk 15. 12. 2015

Ivan Hartman v Hospodářských novinách přibližuje knihu rozhovorů Vladimíra 518 s dvaceti českými výtvarnými umělci. Publikace nese název Obsese – Umělec, pracovní prostor a vnější inspirace. Jedním z velkých plusů celé publikace je podle Hartmana přístup Vladimíra 518 k rozhovorům: „přichází za autory, které často dobře zná, k prasknutí napumpovaný znalostmi díky celoživotnímu zájmu o historii výtvarného umění a architektury. Rozhovory vede s velkým vcítěním, zajímá ho podstata věci, zároveň ale nechává prostor pro půvab některých civilních odpovědí.“

Ivan Adamovič hodnotí v E15 výstavu Budování státu: Reprezentace Československa v umění, architektuře a designu, kterou do 7. února hostí Veletržní palác NG. „Expozice může působit spíše pamětnicky, pro hlubší souvislosti je třeba obrátit se na knihu s podrobnými komentáři k jednotlivým, i zde nevystaveným dílům,“ píše Adamovič.

GHMP aktuálně prezentuje v prostorách Colloredo-Mansfeldského paláce fototisky Štěpánky Šimlové. Profilové přehlídce nazvané Léta levitace se na stránkách Hospodářských novin věnuje Magdalena Čechlovská.

Události v kultuře na ČT art představují knihu Trafology, která rekapituluje osm let existence umělecké komunity v bývalé pražské trafostanici a výstavy Tiziana v Císařské konírně Pražského hradu a Adolpha von Menzela v berlínské Staré národní galerii. Hlavním tématem Událostí je udělení Pocty České komory architektů Věře Machoninové.

Magazín Leonardo na ČRo Plus se věnuje tématu on-line galerií a internetovému trhu s uměním.

Komentáře

  1. Je pohled Vladimíra 518 vskutku originální? Nebo je to převzatý koncept cyklu Ateliéry, který v Revolver Revue již vychází léta?

    Kniha Trafology je velice opulentním fotodeníčkem pro insidery Trafačky. Co má ale říci dospělým outsiderům? Kromě toho, že se jí hoši z Trafačky budou jistě ohánět při žádostech o granty?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *