Artalk.cz

denní tisk 26. 11. 2015

V berlínské galerii Martin-Gropius–Bau jsou vystavena díla Pieta Modriana. O zásadním abstraktním umělci a jeho tvorbě informuje článek Hospodářských novin. „Když začal Mondrian místo čtverců malovat na oválná plátna, jako by tím už říkal, že obraz je realitou sám o sobě. Právě tak vznikl jeho první plně abstraktní obraz, nyní rovněž vystavený v Berlíně – malba věže kostela v nizozemském Domburgu.“

Události v kultuře se věnují výstavě Zbyňka Sekala, která právě probíhá v olomouckém Muzeu umění. Vystaveno je na 300 uměleckých děl tvořících průřez jeho tvorbou. Další zpráva se věnuje úmrtí fotografky Evy Fukové, která v období své vrcholné tvorby emigrovala roku 1967 do Spojených států, aby se na stáří vrátila zpět do Prahy.

Ministerstvo kultury zrušilo dvě závazná stanoviska pražských magistrátních památkářů, která umožňovala postavit bytový dům v pražské ulici U Milosrdných přezdívaný maršmeloun. Zprávě se věnuje většina pražských regionálních novin (Pražský deník, středočeské Právo nebo Metro) nebo Události v kultuře.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *