Artalk.cz

10. 11. 2015 / OFFCITY ARCHITEKTI: SPOUSTI. Perla Ústí

SPOUSTI. Perla Ústí / Divadle 29 / Pardubice / 10. 11. 2015 v 19h

A39_spousti_perla_usti(1)

OFFCITY ARCHITEKTI

SPOUSTI / Perla Ústí

úterý 10. listopadu 2015 od 19.00 v Divadle 29 / Sv. Anežky České 29, Pardubice

Předposlední z řady přednášek „offcity architektů“, které v tomto roce prezentují spolky, sdružení a platformy pracující s městem, veřejným prostorem a architekturou. Představujeme Vám ty, co pořádají akce, přednášky, festivaly, ty, co iniciují, aktivizují a seznamují širší veřejnost s tématy architektury a veřejného prostoru. I tentokrát se pokusíme přednáškou otevřít širší dialog nad otázkami, které přiblíží prostředí a důvody vzniku tohoto spolku.

Po předchozí inspirativní přednášce ze slovenského prostředí se vrátíme do našeho kraje a přivítáme zástupce ze spolku SPOUSTI z nedalekého Ústí nad Orlicí. Spolek byl založen v roce 2009 se záměrem zorganizovat filmový festival Jeden svět. Že u toho nezůstalo a spolek začal pronikat do kulturně společenského života města, je zřejmé. O tom svědčí iniciativy Perla Ústí, Ústecké nádraží či Hazardu Stop.

Co všechny tyto iniciativy mají společné a jakých úspěchů či proher spolek dosáhl? Jaké jsou další činnosti tohoto spolku? To vše jistě během večera zazní.

Vstupné: 50 Kč

Pořádá Offcity z. s. ve spolupráci s Divadlem 29 v rámci projektu OFFCITY 2015. Tento projekt je realizován za podpory Ministerstva kultury ČR, statutárního města Pardubice a Nadace české architektury.

www.offcity.cz / www.divadlo29.cz / http://spousti.cz/

************************************************

PŘIPRAVUJEME

OFFCITY ARCHITEKTI: COLLECTIVE IKA (AT)

úterý 15. prosince 2015 od 19.00 v Divadle 29 / Sv. Anežky České 29, Pardubice

Poslední přednáška letošního cyklu Offcity architekti, jejímž prostřednictvím rozšíříme kontext mezinárodně, konkrétně o zástupce z hornorakouského Lince, průmyslového města, které se již od počátku 90. let minulého století výrazně profiluje jako město kultury a médií a systematicky se věnuje strategickému plánování v kultuře.

Collective Ika je skupina několika lineckých architektů a designerů, která se prostřednictvím svých uměleckých a architektonických projektů snaží měnit vnímání veřejného prostoru s cílem zkoumat jeho potenciál a zpochybňovat zavedené konvence.

Přednáška a diskuse bude vedena v anglickém jazyce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *