Artalk.cz

denní tisk 3. 11. 2015

Martin Dostál hodnotí v Hospodářských novinách společnou výstavu Milana Grygara a Američana Johna Cage v Ludwigově muzeu v německém Koblenzi. „Výstavu si Grygar koncipoval sám od výběru děl až po poslední detail instalace. Mluvil přitom o principu třívěté symfonie, která odpovídá třem oddílům výstavy. Každý z prostorů má své překvapení a vyvrcholení,“ píše Dostál, podle nějž Grygar zanechává podstatně větší dojem než Cage.

Lidové noviny představují akce plánované na příští rok v souvislosti s oslavami výročí narození Karla IV. Prostor je věnován zejména výstavě, kterou připravuje Národní galerie. „Je to českobavorská zemská výstava. První svého druhu, kdy spolu odborníci z obou zemí takhle úzce spolupracují,“ řekl ředitel NG Jiří Fajt.

Peter Kováč přibližuje v Právu novou výstavu Západočeské galerie v Plzni věnovanou baroknímu umění v západních Čechách. „Pro diváka je připravena velká podívaná a oslnivá nádhera,“ píše Kováč, který dodává: „Je jen škoda, že Západočeská galerie předpokládala, že pro tento i další projekty bude mít novou budovu. Slib, že město bude mít novou galerii, byl i součástí procesu, kdy se Plzeň ucházela o Evropské hlavní město kultury pro rok 2015.“ Nedostatek prostoru pak vedl organizátory k redukci počtu exponátů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *