Artalk.cz

denní tisk 23. 10. 2015

Daniel Konrád představuje v Hospodářských novinách německého kurátora Christiana Jankowského, který aktuálně vybírá účastníky umělecké přehlídky Manifesta, jež se příští rok uskuteční v Curychu.

V Lidových novinách naleznete rozhovor s Davidem Vávrou o tvorbě českého architekta Antonína Raymonda (1888–1976). Raymond pracoval v architektonickém studiu Franka Lloyda Wrighta a dlouhodobě působil v Japonsku. Jeho tvorbu nyní představuje pražská Galerie Jaroslava Fragnera.

Páteční příloha Lidových novin pak přináší rozsáhlý rozhovor s výtvarnicí Maud Kotasovou o jejím životě a tvorbě.

Peter Kováč hodnotí na stránkách Práva výstavu sochaře Jaroslava Horejce v pražském Arthouse Hejtmánek. „Intimita místností domu nabízí pro komorní sochy nečekané efekty. Od prvního okamžiku má návštěvník dojem, že se ocitl v sochařově ateliéru ve 20. a 30. letech minulého století. Jako by Horejc chvíli před námi dům opustil.“

Slovo o designu, výtvarném umění a architektuře na ČRo Vltava je věnováno výstavě Zastihla je noc. O přehlídce českého umění ve Francii let 1938-1945, kterou hostí Moravská galerie, hovoří kurátorka Anna Pravdová.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *