Artalk.cz

denní tisk 15. 10. 2015

V Literárních novinách vyšly tři zajímavé rozhovory. Kateřina Nechvílová hovořila s šéfkurátorem MG Ondřejem Chrobákem například o významu stálých expozic nebo o stavu českých a moravských regionálních galerií.

Druhý rozhovor v LtN se týká instalace Rekonstrukce jako tragédie a fraška, kterou vytvořila skupina Pode Bal. Člen skupiny Petr Motyčka, odpovídal mimo jiné na to, zda skupině nevadí, že o jejich dílo projevilo zájem Museum Kampa, které je spojeno s lidmi angažovanými v politice.

Zuzana Strnadová, ředitelka Muzea hlavního města Prahy, v LtN hovořila o nutnosti vybudovat v Praze archeologické muzeum: „Muzeum hlavního města Prahy má v současné době ve svých sbírkách více než jeden milion sbírkových předmětů. Více než dvě třetiny tvoří archeologická sbírka, která se v nejbližších letech ještě několikanásobně rozroste. Vyplývá to ze zákonné povinnosti Muzea hlavního města Prahy přebírat archeologické nálezy učiněné na území našeho hlavního města nestátními archeologickými institucemi… Problém je však v tom, že návštěvníci našeho muzea vidí jen skutečně nepatrnou část z těchto archeologických sbírek. Přitom atraktivní archeologické muzeum má většina světových metropolí…“

Slovo o designu, výtvarném umění a architektuře na ČRo Vltava připravil Jiří Hůla spolu s historičkou umění Marií Klimešovou, jež se zaměřila na olomouckou výstavu Zbyňka Sekala A věci se zvolna berou před se.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *