Artalk.cz

denní tisk 8. 10. 2015

V jihočeském vydání Mf Dnes vyšla recenze na výstavu Salvadora Dalího, která se koná v bývalých Mariánských kasárnách v Českých Budějovicích. „Škoda, že expozice prezentuje Dalího „pop-artovou“ polohu a nevěnuje pozornost jeho experimentálnějším momentům, kdy extravagantní tvůrce využíval moderní technické vynálezy. Vychází tak vstříc stereotypním diváckým představám a nepřidává k Dalího dílu žádný nový komentář,“ píše Zdeněk Brdek.

Lenka Lindaurová zde v Hospodářských novinách na výstavu Flaesh v Galerii Rudolfinum. V článku velmi stručně představuje tvorbu pěti vystavujících umělkyň a hodnocení výstavy se nevěnuje.

Reflex upozorňuje na výstavu Křehká síla skla v Muzeu současného skla ZIBA. Na výstavě, která bude příští týden ukončena aukcí, je prezentováno především české sklo z posledních padesáti let.

Tématem Slova o designu, výtvarném umění a architektuře na ČRo Vltava byla kniha Tři sta drahocenností, která je věnována čínskému a japonskému porcelánu v českých sbírkách. Knihu představil její autor Filip Suchomel. Hostem Radiožurnálu byla designérka Eva Eisler.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *