Artalk.cz

denní tisk 6. 10. 2015

Jasná řeč Josefa Chuchmy na ČT art se věnuje čtvrtstoletí existence Ceny Jindřicha Chalupeckého. O významu soutěže a její vypovídací hodnotě o české výtvarné scéně ve studiu diskutují Silvie Šeborová a Marek Pokorný.

O Ceně Jindřicha Chalupeckého pojednává rovněž rozhovor s Karinou Kottovou, ředitelkou Společnosti Jindřicha Chalupeckého, který naleznete v Mf DNES.

Lidové noviny přinášejí rozhovor s Federicem Díazem. Text je věnován především aktuální Díazově výstavě Eccentric Gravity v Belvederu na Pražském hradě. „Jedna z vrstev té výstavy je znejisťování. Nejistota ve vztahu k neznámému nebo strachu. Do prostoru výstavy přicházíme s určitými vědomostmi, s určitou objektivní realitou, kterou si skládáme během života. Neznámé a nesrozumitelné věci nám tuto objektivní realitu mohou rozšiřovat, pokud je vpustíme do své zóny bezpečí a necháme působit,“ říká k výstavě Díaz.

Události v kultuře na ČT art představují aktuální výstavu v galerii ZÁŘÍ. Galerie věnující se prezentaci autorských šperků hostí tvorbu Kataríny Siposové. O autorském šperku ve studiu hovoří šperkařka a designérka Martina Singerová.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *