Artalk.cz

denní tisk 25. 9. 2015

Filip Šenk připravil pro Lidové noviny rozhovor s Marisou Olsonovou, jež vystavuje v pražské galerii Kvalitář. Přes pražským zastavením se letos účastnila Bienále v Benátkách a vystavovala také v Muzeu moderního umění v New Yorku a Centre Pompidou v Paříži. Rozhovor se týkal především tématu moderních technologií, kterým se umělkyně dlouhodobě zabývá. „Na výstavě v Praze mám instalaci z několika generací počítačů, které tvoří kruh. Skoro takové Stonehenge ze staré technologie, včetně BlackBerry, což je v dnešním technologickém vnímání cosi naprosto překonaného a téměř zapomenutého. Tohle mi připadá fascinující, pro někoho to může znít banálně, ale není to tak dávno, co počítač zabral celou místnost, a stejně, téměř včera, bylo BlackBerry hit, který každý musel mít…“

Severomoravské a slezské Právo informovalo o výstavě Stanislava Kolíbala, kterou hostí ostravský Dům umění. Výstava je koncipována jako retrospektiva, kde jsou prezentovány sochy a kresby z období 1954-2015. „Expozice, kterou autor připravil na míru Domu umění, přináší jak klíčová umělcova díla Stůl, Křídla, Labil či Pád, která prošla řadou mezinárodních výstav, tak díla méně známá či málo vystavovaná.“ Výstavě se věnovaly rovněž Události v kultuře na Čt art.

Naďa Klevisová píše v magazínu ego! o výstavě fotografa Adama Holého v Polansky Gallery. „Jeden z nejosobitějších současných fotografů byl vždycky erotickým autorem, žena patří k jeho hlavním inspiračním zdrojům. Vystavované nejnovější akty a portrét jsou ale méně intimní než ty shrnuté do knihy The Overview Effect a úspěšně představené loni v Berlíně na veletrhu ABC.“

ČRo Radiožurnál pozval do pořadu Dvacet minut mluvčího skupiny Ztohoven Petra Žílku, který hovořil o akci na Pražském hradě a zdůraznil například bezpečností rizika spojená s působením Miloše zemana a jeho poradců v politice.

Hostem DVTV byl Vladimir 518, který aktuálně připravuje komentované prohlídky „nejošklivější architektury v Praze“. Rozhovor o kvalitách architektury vznikající v době socialismu s ním vedla Daniela Drtinová.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *