Artalk.cz

denní tisk 23. 9. 2015

E15 přináší informaci, že měsíčník Atelier, kterému akutně hrozil zánik, prozatím nekončí. Časopis získal od Státního fondu kultury a ministerstva kultury granty ve výši 230 tisíc korun. Podle šéfredaktorky Blanky Jiráčkové, je však budoucnost Atelieru nadále nejistá, protože získané granty těžkou finanční situaci časopisu dlouhodobě nevyřeší.

Právo se věnuje novému působišti pražské Trafo galerie, která se z bývalé trafostanice přestěhovala do budovy zrušené pošty. Činnost na novém místě, kde je vchod označen nápisem „Ex post“ zahájila výstavou Jiřího Petrboka. „Nejednoznačnost slovního symbolu dokonale koresponduje s Petrbokovým dílem. Také on si hraje se slovy, tvary či obvyklými vizuálními znaky, které zobrazuje tak, aby si je každý mohl vysvětlovat po svém. Rád jimi provokuje, a tím nutí člověka k přemýšlení,“ píše Jan Šída.

Ivan Adamovič v E15 upozorňuje na výstavu Toyen, která probíhá v pražském Museu Kampa. Podle něj jde o „krátký, ale precizně vybraný průřez tvorby umělkyně.“

ČRo v Mozaice na stanici Vltava upozornil na bienále současného umění v Lyonu a věnoval se také letnímu pavilonu Serpentine Gallery v Londýně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *