Artalk.cz

TZ: Umělecký podzim ve Vídni 2015

Umělecký podzim ve Vídni 2015 / Vídeň / září – listopad 2015

image_gallery

Umělecký podzim ve Vídni 2015

Ve Vídni právě začíná sezóna akcí v oblasti výtvarného umění. Na programu jsou veletrhy umění jako viennacontemporary a Viennafair, ale i Vienna Art Week a muzejní noc Lange Nacht der Museen.

viennacontemporary ve dnech 24. až 27. září 2015 je setkáním sběratelů umění, kurátorů a galeristů, odborníků a dalších milovníků umění z celého světa. Veletrh viennacontemporary se letos koná v Marx Halle a nabízí současné umění ze střední a východní Evropy. Představí řadu galerií. Marx Halle je zcela jiným ambiente. Jedná se o památkově chráněnou budovu, železnou konstrukci postavenou na konci 19. století. Stavba ohromuje svým provedením a velikostí. Další veletrh umění Viennafair se koná od 8. do 11. října ve veletržním areálu Messe Wien. Soustředí se na mezinárodní scénu a současné umění. Je současně i veletrhem pro obchodníky a letos poprvé ji provází také nový koncept Viennafair Masters. Výstavy, podiové diskuze, přednášky, komentované prohlídky, instalace a další bohatý program to je Vienna Art Week, který se letos koná od 16. do 22. listopadu. Rozhovory s umělci, intervence a performace promění Vídeň v listopadovém týdnu v centrum milovníků umění i odborníků z celého světa.

•       viennacontemporary, 24.-27. 9. 2015, Marx Halle, www.viennacontemporary.at

•       Viennafair + Viennafair Masters, 8.-11. 10. 2015, Messe Wien, 1020 Wien, www.viennafair.at, www.viennafairmasters.com

•       Vienna Art Week, 16.-22. 11. 2015, www.viennaartweek.at

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *