Artalk.cz

denní tisk 14. 9. 2015

Jan H. Vitvar představuje v Respektu Whitney Museum of American Art, které bylo v květnu tohoto roku otevřeno v západní části Manhattanu. Expozice nazvaná America Is Hard to See nepředstavuje „největší jména a nejzářivější artefakty, jak by se nabízelo, ale naopak autory i díla méně známé, skrze něž se dá ovšem mnohem plastičtěji vyprávět příběh amerického umění, potažmo i Spojených států.“

Události v kultuře na ČT art se věnují přestěhování Trafačky do prostor bývalé pošty u pražského Karlova náměstí. Nová Trafo galerie zahajuje svou činnost výstavou Jiřího Petrboka (zde).
V budově bývalé pošty vzniklo rovněž kulturně-vzdělávací centrum Ex-post (zde).

Právo přináší článek věnovaný padělání obrazů. Způsob odhalování falzifikátů nastiňují Marek Kotrlý a Ivana Turková z kriminalistického ústavu.

Judita Matyášová v Lidových novinách a Anna Vacková v E15 představují výstavu Steva McCurryho. Snímky reportážního fotografa jsou prezentovány v prostorách Staroměstské radnici v Praze.

Mozaika na ČRo Vltava přibližuje novou výstavu Centra současného umění DOX nazvanou Skvělý nový svět. O mezinárodní přehlídce dvou desítek umělců, kteří se zabývají tématy týkajícími se společenského dohledu, konzumní společnosti a světa médií, hovoří Leoš Válka (zde).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *