Artalk.cz

denní tisk 9. 6. 2015

Filip Šenk v Lidových novinách hodnotí výstavu britského umělce Rogera Hiornse v Galerii Rudolfinum. Hiorns je podle Šenka zdatným pokračovatelem skupiny britských umělců označovaných jako Young British Artists. „I když mám dojem, že k přesvědčivosti Tracy Eminové či Chapmanů mu něco chybí. Nesměřuje přímo ke kýči jako Damien Hirst, ale moralistní tón je příliš vyhrocený. Namísto kýžené hloubky reflexe zůstává u povrchního efektu šoku, byť myslím, že některá tíživá morální dilemata současnosti zachytil umělec přesně. Dobře se tu bude cítit málokdo.“

Ivan Eixner, jednatel Spolku výtvarných umělců Mánes, doplňuje text Kristýny Drápalové Osud opraveného Mánesu je umělecky zle nahnutý a Mánes nad propastí (LN 7. 3.) a shrnuje některá zásadní fakta spojená s dějinami budovy Mánesa a S. V. U. Mánes.

Události v kultuře na ČT art představují aktuální knížku tragikomiksů Venduly Chalánkové, výtvarnice hovoří také o svých dalších projektech (zde). Události si rovněž všímají nové výstavy Anishe Kapoora ve Versailles (zde).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *