Artalk.cz

denní tisk 6. 6. 2015

Lidové noviny upozornily na audiovizuální instalaci nazvanou Test Pattern, kterou pro projekt Plzeň 2015 vytvořil japonský umělec Ryoji Ikeda. Ikeda původně začínal jako hudebník, následně se se svou tvorbou přesunul do galerií a v současné době vytváří velké instalace pro veřejný prostor. „Je to bombardování daty: nikoli skeptické, spíše smířlivě odhalující. U Ikedy si připomeneme, že dat kolem nás dnes proudí tolik, že jim nikdy neporozumíme – a je třeba s tím počítat…,“ píše o jeho instalacích Pavel Klusák.

Josef Chuchma se v LN věnoval výstavě fotografií režiséra Wima Wenderse. Výstavu, kterou hostí Museum Kunstpalast v Düsseldorfu srovnal s prezentacemi Wendersových fotografií, které proběhly během minulých let v České republice. „Nynější düsseldorfská přehlídka osmdesáti velkoformátových krajinářských fotografií disponuje dostředivou, vtahující energií. Jde o prezentaci zcela jiné produkční úrovně a vizuálních kvalit, než byly zmíněné české prezentace.“

Malíř Jan Merta přijal pozvání do víkendové Čajovny na ČRo Vltava. S Honzou Dědkem si povídal např. o devadesátých letech nebo o svých nadcházejících výstavách (zde).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *