Artalk.cz

denní tisk 3. 6. 2015

Hostem Radiožurnálu byla kurátorka Uměleckoprůmyslového muzea v Praze Lucie Zadražilová. Tématem hovoru byla panelová sídliště, kterým se kurátorka věnuje v rámci projektu Paneláci (zde). Jaroslav Beránek v Mozaice na ČRo Vltava představil výstavu Soni Delaunay, manželky orfisty Roberta Delunaye. Výstava probíhá v londýnské Tate Modern (zde).

Události v kultuře na ČT art odvysílaly reportáž z výstavy Rogera Hiornse, kterou hostí Galerie Rudolfinum. O svých dílech hovoří přímo sám autor (zde). Z dalších zprávy z oblasti výtvarného umění se týkaly chystaného prodeje varianty obrazu Eduarda Maneta Le Bar aux Folies-Bergere, ocenění pro Adolfa Borna za přínos dětské kinematografii na zlínském filmovém festivalu a přípravě otevření muzea Napoleonových sbírek v Paříži.

Časopis Forbes věnoval několik článků investování do umění. Vedle několika rad, kde nakoupit současné umění, doporučují Mariana Votrubová a Jana Dresselová kupovat staré mistry, protože jsou momentálně podhodnocení a v oblasti starého umění se vyskytuje mnohem méně padělků než v případě moderny.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *