Artalk.cz

denní tisk 16. 5. 2015

Josef Chuchma hodnotí v Lidových novinách před nedávnem vydanou vzpomínkovou knihu Milana Knížáka nazvanou 25 let v pichlavém sametu. „Líčení trapných historek nebo spíše trapné líčení historek, sebeoslava, ba i to klepaření je základní hmotou na křídě tištěného svazku, vybaveného řadou fotografií, z nichž ovšem (mimochodem) u žádné není uvedeno autorství, všechno je to – jak stojí v tiráži – archiv autora“.

Václav Hnátek v Mf DNES představuje chystanou knihu věnovanou sochaři Kurtu Gebauerovi. Připravovaná publikace má trojí ambici – popsat způsob Gebauerova uvažování, poukázat na jeho celoživotní práci pro veřejný prostor a zejména na jeho nevšední komunikační a vzdělávací aktivitu.

Ve víkendovém magazínu Práva naleznete text věnovaný životním osudům sester a fotografek Staši Fleischmannové a Olgy Houskové.

Události v kultuře přinášejí reportáž z prvního dne prvního ročníku pražského festivalu Open House (zde), po níž následuje rozhovor s ředitelem akce Michalem Tošovským (zde).

Výstavu belgického malíře Jeana Delvilla v Domě U Kamenného zvonu představuje v rámci Mozaiky na ČRo Vltava kurátorka Hana Larvová (zde).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *