Artalk.cz

denní tisk 4. 5. 2015

Jan H. Vitvar v Respektu upozorňuje na prostor plzeňského depa, kde se odehrává část programu projektu Plzeň 2015. V depu momentálně probíhá výstava Plzeňské rodinné fotoalbum, která je složená z fotografií zaslaných samotnými obyvateli města. Vitvar doufá, že alespoň tato výstava přitáhne místní diváky, kteří se k projektu zatím „staví poměrně vlažně“.

Radim Kopáč v Týdeníku rozhlas zhodnotil výstavu art brut, která probíhá v pražském DOXu, a srovnal ji s předešlými výstavami art brut u nás. „Výstava v DOXu je jiná obecně v tom, že vystavené umění skoro dramaticky inscenuje, že z výstavy dělá trochu představení. Konkrétně pak v důrazu na vybraná díla, kde hraje hlavní roli slovo, litera, nikoli obraz, čistě výtvarné sdělení.“

Týden upozornil na rekordní prodej fotografie Františka Drtikola, jejíž cena v aukci vystoupala na 1,85 milionu korun. Jde o nejvyšší cenu, jaká byla u nás za fotografii zaplacena.

Hostem nedělní Čajovny na ČRo Vltava byl malíř Adam Štech, který hovořil o svých inspiracích z dějin umění nebo o důležitosti zahraničních stáží (zde).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *