Artalk.cz

denní tisk 21. 2. 2015

Hostem Studia 6 na ČT byl Jiří Fajt. Ředitel Národní galerie hovořil o nově otevřených výstavách ve Veletržním paláci a rovněž o dalších plánech a změnách v NG (zde).

Zdeněk Lukeš v Lidových novinách představuje architektonicky zajímavé budovy, jež v průběhu let vznikaly v prostoru newyorské čtvrti Chelsea, bývalého manhattanského brownfieldu u řeky Hudsonu. „Staví zde nejslavnější architekti světa a nové galerie a umělecká centra vznikají jako na běžícím pásu. Jste-li výtvarník, architekt nebo designér a chcete být v USA „in“, musíte se přestěhovat právě sem.“

Ondřej Bezr v Mf DNES představuje publikaci Willa Gompertze, šéfredaktora kultury na BBC, nazvanou Na co se to vlastně díváme? / 150 let moderního umění v cuku letu. „Od jiných podobných publikací se odlišuje minimálně ve třech věcech: je erudovaná, není povrchní a čtenář se z ní nejen něco dozví, ale také se nad ní pobav,“ píše Bezr.

Letos uběhne 40 let od dostavby pražských obchodních domů Máj a Kotva. Při té příležitosti si Hana Treutlerová z Mf DNES povídala o obou stavbách s architektem Petrem Klímou, autorem knihy Kotvy Máje. Právo pak přináší kratší rozhovor se sklářským výtvarníkem a designérem Zdeňkem Lhotským.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *