Artalk.cz

denní tisk 28. 1. 2015

Události v kultuře na ČTart představují výstavu finalistů cen Czech Grand Design 2014, jež probíhá v Národním technickém muzeu (zde). O aktuálním ročníku cen dále hovoří Jana Zielinski (zde). Události v kultuře rovněž informují o protestech studentů Ateliéru intermediální tvorby na AVU, kteří žádají setrvání Milana Knížáká na postu vedoucího pedagoga Intermediální školy (zde).

Včera byla v pražském DOXu otevřena výstava obálek satirického týdeníku Charlie Hebdo. O přehlídce několika stovek titulních stránek pařížského časopisu, jehož redakce se před třemi týdny stala terčem útoku islámských teroristů, referují Hospodářské noviny a Lidovky.

Plzeňská regionální mutace Mf DNES se na svých stránkách věnuje výstavě Mnichov – zářící metropole umění 1870 -1918, kterou připravila Západočeská galerie v Plzni. „Výstava je členěna do čtyř oddílů, tím prvním je Mnichov město umělců, v němž jsou umělci představeni formou portrétů, autoportrétů a ateliérových obrazů. Další tři oddíly jsou řazeny chronologicky a tematicky, každý připomíná jednu důležitou epochu,“ přibližuje výstavu jeden z autorů koncepce, Aleš Filip.

Mozaika na ČRo Vltava se věnuje projektu Síla skupiny Rafani, který je do konce února prezentován v galerii Nevan Contempo (zde, začátek příspěvku v 8:14). Představen je také výstavní plán GASKu pro rok 2015, o nejvýznamnějších chystaných projektech hovoří Richard Drury (zde). Mozaika rovněž přibližuje výstavu Tadeáše Kotrby, který prezentuje v The Chemistry Gallery soubor pláten reflektujících jeho loňský pobyt v jihovýchodní Asii. O výstavě hovoří jak autor, tak i kurátorka Emma Pecháčková (zde).

Výtvarné panorama s Janem Skřivánkem je věnováno výstavě Hrady a zámky objevované a opěvované a přehlídce děl Jindřicha Štyrského a Toyen v Mánesu (zde v 46:10).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *