Artalk.cz

denní tisk 27. 1. 2015

Prvním tématem Jasné řeči Josefa Chuchmy na ČT art jsou platy šéfů velkých státních kulturních organizací. O problematice ve studiu hovoří Marta Smolíková, ředitelka Knihovny Václava Havla a Bohumil Nekolný, teatrolog a analytik Institutu umění. Druhá část, jejímiž hosty jsou Kateřina Štroblová a Martin Dostál, je věnována ceně Osobnost roku (zde).

Karolina Ketmanová se na rádiu Wave zaměřila na výstavu Josefa Bolfa Těžká planeta v Hunt Kastner (zde). Český rozhlas Plus přináší rozhovory s Petrem Pavelcem, autorem výstavy Hrady a zámky objevované a opěvované (zde).

Hospodářské noviny přináší krátkou zprávu o změně na postu ředitele Národní galerie v Londýně. Dosavadní šéf Nicholas Penny odchází z funkce po šesti letech, nahradit by jej měl Gabriele Finaldi, spoluředitel madridského muzea Prado.

Václav Hnátek v Mf Dnes představuje výstavu Model, kterou od čtvrtka hostí pražská Galerie Rudolfinum. Výstava kurátora Ladislava Kesnera, na níž jsou prezentována díla jedenácti umělců, „přináší reprezentativní pohled na trojrozměrné modely jako stěžejní prvek současné skulpturální tvorby, instalací a inscenované fotografie.“

Severočeská mutace Mf Dnes zve na výstavu Yadegara Asisiho, Drážďany 1945 – Tragika a naděje evropského města, která v sobotu začala v drážďanském Panometru. V budově starého plynojemu vystavuje berlínský umělec obří plátno zachycující zkázu města po bombardování spojeneckými letouny v noci z 13. na 14. dubna roku 1945. Olomoucká mutace pak informuje o plánovaném restaurování několika desítek předmětů z Arcibiskupského zámku v Kroměříži.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *