Artalk.cz

denní tisk 20. 1. 2015

V Lidových novinách vyšel rozhovor s ministrem kultury Danielem Hermanem. K financování kultury řekl, že nadále počítá s tím, že v roce 2017 dosáhne rozpočet MK úroveň jednoho procenta státního rozpočtu. Dalším tématem rozhovoru byl připravovaný památkový zákon, který by měl podle Hermana umožnit to, aby památka nebyla pro vlastníka břemenem.

Josef Chuchma pozval do svého pořadu Jasná řeč na ČT historika architektury Zdeňka Lukeše, publicistku Kristýnu Drápalovou a specialistu na reklamu Jakuba Horáka, aby v souvislosti s Pražskými stavebními předpisy diskutovali o tom, zda je Praha zahlcena billboardy (zde). K Pražským stavebním předpisům se vyjádřila i pražská primátorka Adriana Krnáčová ve Dvaceti minutách Radiožurnálu (zde, téma PSP se otevírá v 6. minutě).

Radek Wohlmuth v LN zhodnotil výstavu Light Infusion v galerii Dvorak Sec Contemporary. Vystavuje zde Jiří Černický spolu se zakladateli studia Olgoj Chorchoj Michalem Froňkem a Janem Němečkem. „Výstava ale není jen trochu provokativním experimentem a inspirativním zamyšlením nad prostupností funkcí, významů a forem v dnešní vysoce specializované době. Stejně tak může být i nostalgickou vzpomínkou na časy, kdy – jak dokazovali třeba slavní umělci meziválečného Bauhausu – design a volné umění k sobě měly blíž, než by člověk dnes čekal.“

Jan Šída píše v Právu o výstavě propagačních fotografií z JZD Slušovice, kterou v galerii Školská 28 připravil Tomáš Pospěch. Kombinace stylizovaných snímků s citacemi z knih o Neználkovi, vytváří podle Šídy „výrazně bizarní kontext“.

Naďa Klevisová v Hospodářských novinách informuje o otevření Galerie Hraničář v Ústí nad Labem. Galerie sídlí v bývalém kině, kde našlo zázemí i Činoherní studio. První výstavu zde připravil Richard Loskot, který stál u zrodu galerie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *