Artalk.cz

denní tisk 17. 1. 2015

Judita Matyášová v Lidových novinách představila výstavu fotografií Dagmar Hochové, která probíhá v Moravské galerii. Vystaveny jsou méně známé snímky, např. cyklus z domova důchodů nebo série portrétů spisovatelů, které galerie získala z pozůstalosti fotografky.

Jan Šída napsal pro Právo zprávu o přednášce s titulem Lidé, prostor a denní světlo dánského architekta Louise Beckera, jež se uskutečnila při příležitosti výstavy Cena Miese van der Rohe 2013 ve Veletržním paláci v Praze. „Naprosto zásadní je, aby každá naše stavba žila v interakci s lidmi. Zaměřujeme se proto především na přírodní světlo. Ve Skandinávii je ho málo, a proto s ním pracujeme a snažíme se ho smysluplně spojit s umělými zdroji,“ řekl na úvod Louis Becker.

Mf Dnes a Právo upozornily na zahájení velké výstavy Jiřího Trnky v Galerii města Plzně. Výstava je jednou z hlavních událostí projektu Plzeň 2015, nicméně Trnkovi budou v průběhu roku věnovány ještě další akce. Program Plzně 2015 podrobně představili hlavní organizátoři, Jiří Sulženko, Jiří Suchánek a další, kteří byli hosty sobotního Radiožurnálu (zde).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *