Artalk.cz

denní tisk 2. 1. 2015

Petr Volf ve Víkendu HN zhodnotil dílo architekta Josefa Pleskota, které významem přesahuje hranice České republika. „Josef Pleskot se vzdálil české architektuře. Není jen úspěšným lokálním tvůrcem. Ukazuje cestu, po níž by se mohla v 21. století architektura pohybovat,“ píše Volf. Pleskot by se podle něj dokonce mohl v brzké budoucnosti stát kandidátem Pritzkerovy ceny.

Lidové noviny přibližují příběh brněnské funkcionalistické vily Stiasny, která byla po rekonstrukci zpřístupněna veřejnosti. „Na rozdíl od domu Tugendhatových, kde byl interiér poničen nebo rozkraden, u Stiassných pomohlo, že se komunistickým pohlavárům líbily zámecké interiéry. A tak zde je dodnes původní schodiště, lustry i krby.“

V Hospodářských novinách vyšel rozhovor s výtvarníkem a frontmanem skupiny Tatabojs Milanem Caisem. Rozhovor se týkal především hudební branže, z oblasti výtvarného umění Cais prozradil, že na přelomu let 2015/2016 chystá svou samostatnou výstavu.

ČRo Vltava představil výstavu sochaře Miloslava Chlupáče, která probíhá v Galerii U Betlémské kaple v Praze. Tvorbu člena skupiny Máj přibližuje historik umění Jiří Šetlík (zde).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *