Artalk.cz

denní tisk 11. 12. 2014

Hospodářské nooviny otiskly stručnou zprávu o schvalování státního rozpočtu, v rámci něhož nakonec nedošlo k avizovanému navýšení financí pro Národní galerii.

Martin Šrajer se v Lidových novinách věnuje dokumentárnímu filmu Velkolepé muzeum, který pojednává KHM ve Vídni. „Velkolepé muzeum nenabízí jenom pronikavý pohled do nitra slavné budovy, ale rovněž řadu inspirativních podnětů k diskusi o stěžejních problémech současného muzejnictví.“

Brněnská funkcionalistická Vila Stiassny prošla rekonstrukcí a stala se sídlem COPA – Centra obnovy památek architektury 20. století. Zároveň bude vila s rozsáhlou zahradou, které byla navrácena podoba ze 20. let minulého století, zpřístupněna veřejnosti. Informaci přineslo jihomoravské vydání Práva.

Středočeská Mf Dnes informuje o otevření Centra Pop Artu na Husově ulici v Praze, v budově patřící Středočeskému kraji, kde kromě galerie mělo sídlí i informační centrum kraje. Centrum zahájilo činnost výstavou Andyho Warhola, která prezentuje výhradně díla ze sbírek českých a slovenských sběratelů. Výstavu také stručně představil Marek Gregor v Reflexu.
Petr Nikl představil v Událostech v kultuře svou výstavu Naprášené obrazy v pražské galerii 1. patro. Hlavním tématem výstavy je paměť a čas (zde).

ČRo Radiožurnál přinesl rozhovor s kurátorkami Kateřinou Klápšťovou a Helenou Heroldovou, které připravily výstavu Rituály smrti v Náprstkově muzeu. V rozhovoru podrobně představily koncepci výstavy (zde).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *