Artalk.cz

denní tisk 21. 11. 2014

O vítězství Romana Štětiny v letošním ročníku Ceny Jindřicha Chalupeckého informují Lidové noviny. Na filmové studii Ztracený případ porota ocenila „významovou bohatost a experimentální povahu Štětinova projektu. Autorův film pracuje s obrazovým a zvukovým střihem, odvíjí se v čase, jež skrze dekonstrukci a filmovou koláž inscenované historie přetváří v mnohovrstevnatý příběh“. Vyhlášení CJCH se věnuje rovněž ČRo (zde) a závěr Událostí v kultuře na ČT art (zde). Česká televize přináší také záznam přednášky z cyklu Středy na AVU, v rámci níž se 19. 11. prostřednictvím krátkých prezentací představili letošní finalisté CJCH (zde).

ČRo Vltava představuje výstavu grafického díla Giovanni Battisty Piranesiho, kterou pořádá Národní galerie ve spolupráci s Archivem hlavního města Prahy. O životě a díle italského barokního grafika hovoří spoluautorka výstavy Blanka Kubíková (zde).

Lidové noviny i Hospodářské noviny se dnes věnují nadcházejícím aukcím. Jiří Machalický v LN i Naďa Klevisová v HN upozorňují zejména na společnou aukci síní Adolf Loos Apartment and Gallery a European Arts, která proběhne v budově Mánesa 23. listopadu a nabídne mimo jiné obrazy a kresby ze sbírky Karla Čapka a Olgy Scheinpflugové.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *