Artalk.cz

denní tisk 19. 11. 2014

A2 přináší několik textů věnujících se postinternetovému umění. Přetiskuje esej Domenica Quaranty Umění a interen 1994-2014 (orig. Art And the Internet 1994-2014: Notes And Comments) z katalogu k výstavě Megarave – Metarave. Kateřina Cepáková se ve svém příspěvku věnuje samotné definici pojmu „postinternet art“. Barbora Švehláková si klade otázku: „Jak lze vystavovat postinternetové umění?“. K tématu se vyjadřuje rovněž Václav Magid, jehož text je přístupný i na webu A2 (zde).

Josef Chuchma hodnotí výstavu Jana Ságla, kterou připravila Leica Gallery Prague v souvislosti s 25. výročím nabytí svobody v roce 1989. Snímky prezentované v rámci přehlídky Deset stran jedné mince se v členitých výstavních sálcích galerie námětově i časově přelévají. „Je to pravděpodobně instalační z nouze ctnost, protože nevelké stěny LGP neposkytují prostor k lineárnějšímu a zklidněnému vyprávění obrazem. Ale nevadí to, diváka to možná lépe udržuje ve střehu.“

Hostem Hovorů ČRo Plus byl Petr Šec, zakladatel a spolumajitel pražské galerie dvorak sec contemporary (zde). Jan Skřivánek v pořadu Kritické panorama na ČRo Vltava hodnotí výstavu Otevři zahradu rajskou: Benediktini v srdci Evropy, kterou připravila Národní galerie (zde). ČRo Vltava se rovněž věnuje výstavě Mody demokracie v Centru současného umění DOX, o níž hovoří hlavní kurátor Jaroslav Anděl (zde).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *